21.03.2017 @Zagreb – Obilježavanje Dana socijalnog rada

21/03/2017 Novosti | Stručni skupovi | 630 | | | | |

Povodom Svjetskog dana socijalnog rada, 21. ožujka 2017., koji se u Hrvatskoj tradicionalno obilježava kao Dan otvorenih vrata u sustavu socijalne skrbi, Društvo za socijalnu podršku sudjelovalo je na stručnom skupu u Centru za socijalnu skrb Zagreb Podružnica Susedgrad zajedno s predstavnicima Psihijatrijske bolnice Vrapče i Udrugom Mali princ.


U cilju bolje javne prezentacije djelatnosti socijalne skrbi i uspješnije međuresorne suradnje Centra za socijalnu skrb i institucija i udruga koje pružaju socijalne usluge u zajednici održali smo prigodna izlaganja. Predstavljeni su programi koji se provode u okviru udruga s naglaskom na dosadašnju dobru suradnju prisutnih predstavnika institucija i udruga. No, istovremeno je naglašena potreba razvijanja daljnje bolje suradnje uzimajući u obzir sve zahtjevnije potrebe korisnika i klijenata s kojima radimo.


Također smo predstavili i projekt „Integrirani osuđenici – socijalno pravednije društvo“ pri čemu su mnogi sudionici naglasili problematiku s kojom se susreću u tom području te predložili konkretne smjernice kako bi se korisnicima koji izađu iz zatvorskog sustava moglo osigurati ostvarivanje prava iz sustava socijalne skrbi.

© 2009 – 2021. Društvo za socijalnu podršku. Sva prava pridržana.