Novi projekt Pozitivno roditeljstvo

01/09/2022 Objave za medije | Programi | 636 | | | | |

Društvo za socijalnu podršku u partnerstvu s Udrugom LET provodi projekt Pozitivno roditeljstvo kojim dodatno želi pružiti i osigurati razvoj mreže podrške roditeljstvu kroz podizanje i unapređenje roditeljskih kompetencija sadašnjih i budućih roditelja. Kroz ovaj projekt izgradit ćemo mrežu partnerstva s organizacijama civilnog društva i lokalnim dionicima usmjerenih podršci roditeljstva kako bi ih potaknuli na razvijanje projekata usmjerenih promicanju ravnopravnog roditeljstva.

 

Postizanje navedenih ciljeva postići će se tijekom dvanaest mjesečne provedbe projektnih aktivnosti na području grada Zagreba, Karlovačke i Krapinsko-zagorske županije na čijem području će se organizirati niz aktivnosti od individualnog i grupnog rada u kojima će aktivno participirati sami roditelji te će im time biti pružena stručna podrška njihovoj roditeljskoj ulozi.

 

Projektne aktivnosti usmjerene su i na unapređenje znanja i kompetencija stručnjaka na nacionalnoj i lokalnoj razini čime će se obuhvatiti predstavnici organizacija civilnog društva koje provode projekte usmjerene na jačanje roditeljskih kompetencija, ali i one nevladine organizacije koje mogu biti potencijalni dionici za razvijanje mreže podrške pozitivnom roditeljstvu uključujući i predstavnike lokalnih jedinica, kao i suradne organizacije kao što su pojedine ustanove, centri za socijalnu skrb, obiteljski centri.

 

Projekt Pozitivno roditeljstvo provodi se uz financiranje Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade  u okviru poziva za dodjelu financijskih sredstva usmjerenih podršci roditeljstvu.

© 2009 – 2023. Društvo za socijalnu podršku. Sva prava pridržana.