Emisija Zubna putovnica

06/07/2022 Iz medija | 1151 | | | | |

Katarina Radat, predsjednica Društva za socijalnu podršku, gostovala je na Radiju Marija u emisiji u emisiji Zubna putovnica koju uređuje i vodi dr. sc. Anka Jurisic-Kvesic, spec. stomatolog.

 

Tema emisije bila je Alkohol i oralno zdravlje. Anka Jurisic-Kvesic naglasila je utjecaj pijenja alkohola na oralno zdravlje. Posebno je naglasila i istaknula kako je sve veći udio karcinoma usne šupljine uslijed pijenja alkohola uz druge zdravstvene probleme koji se razvijaju uslijed prekomjernog pijenja alkohola.

 

Katarina Radat progovorila je o socijalnim aspektima prekomjernog pijenja u kojima naviše uz pojedinca koji pije stradavaju djeca i obitelj. Predstavila je i pozvala slušatelje da ne odgađaju traženje pomoći nego da čim primijete problem da se javi ili u Savjetovalište Društva za socijalnu podršku ili u brojne Klubove liječenih alkoholičara. Istaknula je kako imamo vrlo učinkovit hrvatski model liječenja ovisnosti o alkoholu koji uključuje i osobu kod koje se razvila bolest ovisnosti, ali i članove obitelji koji su također stradali u toj bolesti.

© 2009 – 2024. Društvo za socijalnu podršku. Sva prava pridržana.