Portal Slavonije i Baranje

18/06/2020 | Iz medija | 853 | | | | |
Portal Slavonije i Baranje

Održan okrugli stol o mogućnostima za osobe po izlasku iz zatvora

Portal Slavonije i Baranje popratio je održavanje okruglog stola pod nazivom Socijalne usluge u zajednici i izazovi i rješenja u radu s počiniteljima kaznenih i prekršajnih djela dana 17. lipnja 2020. u Osijeku.

Voditeljica projekta Iva Jovović istaknula je važnost suradnje centara za socijalnu skrb, zatvorskog sustava i udruga kao i rada s poslodavcima koji nedovoljno iskorištavaju aktivne mjere zapošljavanja bivših zatvorenika. Katarina Radat iz Društva za socijalnu podršku predstavila je Mapu socijalnih usluga u zajednici te je naglasila da je riječ o jedinstvenom adresaru u kojem korisnici brzo mogu pronaći sve kontakt podatke za preko 900 relevantnih institucija – od policijskih postaja i udruga do klubova liječenih alkoholičara.

 

  EU projekt Novi početak  |  Portal Slavonije i Baranje

© 2009 – 2021. Društvo za socijalnu podršku. Sva prava pridržana.